Ut, 18. júna 2024.

O nás

Kto sme?

Sme ľudia, ktorým prekáža všeobecná neinformovanosť slovenskej verejnosti o Maďaroch a maďarskej menšine, ktorá žije na Slovensku. Prekážajú nám falošné správy, klebety a stereotypy, s ktorými sa stretávame každý deň.

Prečo sme vytvorili túto webovú stránku?

Chceme poskytnúť odpovede na Vaše otázky. Chceme stručne, jasne a zrozumiteľne vysvetľovať postoje maďarskej menšiny k závažným témam – či sa týkajú politiky, kultúry, alebo histórie. Chceme, aby slovenská verejnosť získala informácie z prvej ruky. Od nás. Od Maďarov o Maďaroch pre Slovákov, úprimne a priamo. Chceme poskytovať alternatívy fám, ktoré čítame v diskusiách na internete či počujeme z úst politikov. Sú zdrojom vzájomného nepochopenia a nenávisti.

O čo sa snažíme?

Snažíme sa o podávanie vyvážených informácií. Nechceme prekrúcať fakty v pozitívnom alebo v negatívnom zmysle. Nie sme politicky zaangažovaní, aj keď vlastný názor na politiku máme. Všetky výroky na stránke sú naším súkromným názorom. Komunita Maďarov žijúcich na Slovensku je rovnako zložitá a pestrá ako slovenská spoločnosť. Nájdu sa medzi nami radikáli, umiernení, prívrženci ľavice a pravice, a aj takí ľudia, ktorí sa vôbec nechcú zapliesť do politiky a riešenia národnostných konfliktov. My sa pokúšame o vysvetlenie a zodpovedanie otázok s určitým nadhľadom. Pokiaľ s nami nesúhlasíte alebo máte pocit, že Vám niečo z našej stránky chýba, radi odpovieme na Vaše otázky, poznámky, pripomienky.

Tiráž:

Šéfredaktor: Géza Tokár, mail: info@madari.sk
Vedúci redaktor sekcie Otázky a Odpovede: Géza Tokár, mail: info@madari.sk
Admin: Sándor Laczkó, Ladislav Konkoly
Prevádzkuje: Fórum inštitút pre výskum menšín a Okrúhly stôl Maďarov na Slovensku (OSMS)
Mail: info@madari.sk

 

Napíšte nám


    Podporili nás